Symantec: alternatywa dla Gdrive

Firma rozważa ideę dostarczania nowych usług, które pozwolą użytkownikom na automatyczne składowanie plików na WWW.

Symantec prowadzi prace nad możliwością składowania plików w ramach usług ochrony i strojenia komputerów PC o nazwie Genesis. Jednak w ubiegłym tygodniu firma zapowiedziała, iż usługa składowania może być oferowana jako oddzielny produkt.

Pamięci online stały się ostatnio bardzo modne. Google projektuje usługę pamięci masowej o nazwie Gdrive, która pozwoli na dostęp m.in. do fotografii cyfrowych i plików muzycznych z dowolnego komputera PC. Microsoft także zapowiedział podobną technologię o nazwie Live Drive.

Rozwiązanie Microsftu łączy składowanie, strojenie PC i mechanizmy ochronne w jednym produkcie. Takie mechanizmy mają być dołączone do usługi Microsoft OneCare, która ma pojawić się w przyszłym miesiącu. I chociaż projekty konkurencji wymuszają na Symantecu dodanie usługi składowania do projektu Genesis, analitycy sadzą, że nie bardzo wiadomo, czy sensowne jest łączenie składowania i ochrony. Nie jest do końca jasne, czy składowanie online jest tą usługą, którą użytkownicy rzeczywiście są gotowi zakupić.

Wersja beta Genesis ma być dostępna pod koniec września, a wersja docelowa pod koniec br.