Symantec: koniec Norton Utilities i SystemWorks dla Maca

Potwierdziły się pogłoski o zaprzestaniu przez Symanteca prac rozwojowych nad aplikacjami Norton Utilities oraz SystemWorks w wersji dla komputerów Macintosh. W oficjalnym oświadczeniu firma podaje, iż zamierza skupić się na rozwoju oprogramowania z sektora bezpieczeństwa internetowego.

Ostatnia wersja pakietu Norton Utilities dla systemów Mac OS, ujrzała światło dzienne ponad rok temu, kiedy to ukazała się jej edycja oznaczona jako 8.0. Była to pierwsza (i jak się okazuje ostatnia) wersja dostosowana całkowicie dla rodziny systemów Mac OS X. W pakiecie tym znaleźć można było narzędzia do odzyskiwania utraconych plików, diagnozowania i naprawiania problemów z dyskiem twardym, podnoszenia wydajności jego pracy oraz defragmentowania.

W ramach SystemWorks znaleźć można było natomiast wspomnianego wcześniej Nortona Utilities 8.0 wraz z Nortonem Antivirusem 9.0 oraz dodatkami w postaci narzędzia do sporządzania kopii bezpieczeństwa danych (Retrospect Express firmy Dante) i usuwania niepotrzebnych plików z dysku (Spring Cleaning firmy Aladdin Systems).

Jak podkreślają przedstawiciele Symanteca, firma nie zamierza zaniedbywać komputerów spod znaku 'jabłuszka' i intensywnie pracuje na rozwojem oprogramowania z sektora bezpieczeństwa internetowego. Co więcej, kontynuowany będzie rozwój pozostałych produktów, w tym takich aplikacji, jak Norton Antivirus oraz Norton Personal Firewall.

Korzystając z okazji, Symantec zaprzeczył pogłoskom, jakoby wycofywał się również z prac rozwojowych nad pakietem SystemWorks dla systemów Windows.

Więcej informacji: http://www.symantec.com