Symantec łączy wszystkie wydania Nortona w jedno

Symantec, producent oprogramowania antywirusowego o wspólnej nazwie Norton, postanowił połączyć wszystkie swoje produkty w jeden. Zadebiutuje on we wrześniu.

Konkretnie - 23. września, kiedy to trafi najpierw na rynek w północnej Ameryce. Przewidywana cena to 79 dolarów, czyli ok. 240 złotych. Produkt będzie nazwany po prostu “Norton Security” i ma stanowić efekt wyjściowy dziewięciu zintegrowanych aplikacji, w tym popularnych Norton Internet Security, Norton AntiVirus oraz Norton360. Ma być uniwersalny i działać jednakowo dobrze na systemach desktopowych, jak i urządzeniach przenośnych, jak tablety czy laptopy. Jednak będzie pewien limit urządzeń, na których będzie można używać tego oprogramowania - niestety, póki co brak bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

Aktualnie Norton Security znajduje się w fazie beta. Skąd pomysł na złączenie wszystkich aplikacji antywirusowych w jedno? Jak tłumaczy to Gerry Egan, użytkownicy mieli problemy ze zdecydowaniem, który z nich jest najwłaściwszy dla ich potrzeb. Teraz ten problem zniknie, a użytkownicy otrzymają wszystko w jednym. Posiadacze programów z linii Norton nie będą zmuszani do ich porzucania, jednak Symantec planuje zachęcić ich do płynnego przejścia na Norton Security. Po Ameryce produkt pojawi się na obszarze Azji i Pacyfiku, a dopiero później zacznie obejmować Europę.