Symantec wprowadza najnowszą wersję Nortona 360

Firma Symantec wprowadza na rynek pakiet zabezpieczeń Norton 360 w wersji 6.0. Ma on zapewniać kompletną ochronę danych i tożsamości w sieci bez obniżania wydajności komputera. Oferuje także zestaw narzędzi do optymalizacji, które mają usprawnić funkcjonowanie naszego peceta.

Norton 360

Nowy pakiet zabezpieczeń od firmy Symantec można nabyć u sprzedawców detalicznych lub w sklepie internetowym Nortona. Jego cena w wersji Standard z 2GB przestrzeni online na kopie zapasowe danych kosztuje 219 PLN. Zawiera ona licencję na trzy komputery, roczną subskrypcję, aktualizacje zabezpieczeń i pomoc techniczną. Testową wersję można pobrać ze strony ZabezpieczamSie.pl.

Producent Nortona 360 podaje, że najważniejsze funkcje wersji 6.0 to:

  • Norton Identity Safe - zabezpiecza, zapamiętuje i automatycznie wprowadza nazwy użytkowników i ich hasła na stronach internetowych, zapewniając ochronę przed zagrożeniami z sieci.
  • Norton Management - innowacyjna konsola udostępnia zaawansowane funkcje (wykorzystujące technologię chmury) zdalnego zarządzania produktami marki Norton w sieci domowej lub firmowej.
  • Bandwidth Management - ogranicza pobieranie aktualizacji programów Norton, które nie są krytyczne, tak, aby podczas korzystania z sieci, w których płaci się za ilość pobranych i przesłanych danych, nie narazić użytkownika na wysokie rachunki.
  • Ulepszone funkcje do tworzenia kopi zapasowych - możliwości szybszego i łatwiejszego utworzenia kopii zapasowych oraz monitorowanie tego procesu.
  • Zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej, umożliwiające mądrzejszą ochronę dzieci w Internecie.

Symantec informuje, że Norton 360 w wersji 6.0 uzyskał pierwsze miejsce pod względem całościowej ochrony i działań naprawczych w warunkach rzeczywistych w porównaniu przeprowadzonym przez Instytut AV-TEST oraz najwyższe oceny w kategorii wydajność od firmy PassMark Software2.

Producent pakietu zabezpieczeń podał także ciekawą statystykę na temat zagrożeń w sieci. Według raportu Symantec Intelligence 69 proc. e-maili to spam, 0,27 proc. zawiera próbę wyłudzenia informacji, a 0,33 proc. wiadomości jest zainfekowanych. Symantec podaje te dane jako zachętę do pomyślenia o bezpieczeństwie komputera. A wy jakich programów zabezpieczających używacie?