Symantec wycofuje Sygate Personal Firewall

Przedstawiciele firmy Symantec poinformowali, że z końcem listopada z rynku zniknie program Sygate Personal Firewall (Symantec nabył prawa do niego wraz z przejęciem firmy Sygate Technologies). Koncern uznał, że SPF stanowi konkurencję dla jego produktu (czyli firewalla Norton Personal Firewall) - stąd decyzja o wycofaniu go z oferty.

Z oferty Symanteka znikną obie wersje Sygate Personal Firewall - zarówno podstawowa, jak i Pro. Od jutra nie będzie już można ich kupować i pobierać z sieci. Klientom, którzy do tej pory korzystali z aplikacji firmy Sygate, Symantec zamierza zaproponować znaczne zniżki na aplikacje z rodziny Norton Internet Security. Można jednak przypuszczać, że nie wszyscy będą z takiego rozwiązania zadowoleni - przede wszystkim dlatego, że podstawowa wersja Sygate Personal Firewall była dostępna za darmo.

Warto przypomnieć, że SPF jest już drugim darmowym firewallem, wycofanym w ostatnim czasie z produkcji - wcześniej ten sam los spotkał aplikację Kerio Personal Firewall. Jej producent - firma Kerio Technologies - tłumaczy, że do takiego kroku zmusiła go ostra konkurencja na rynku oprogramowania zabezpieczającego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Koniec Kerio Personal Firewall?".