Symantec zabezpiecza i przywraca

Save & Restore - to nazwa nowego produktu z rodziny Norton, którego wprowadzenie do oferty zapowiedział właśnie koncern Symantec. Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników domowych, zaś jej głównym zadaniem jest wykonywania i przywracanie kopii najważniejszych danych.

Program w USA ma trafić do sprzedaży pod koniec marca - jego cenę ustalono na 70 USD.

Przedstawiciele firmy Symantec tłumaczą, iż wprowadzenie do katalogu produktów programu do wykonywania back-upu danych jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników domowych, którzy wraz z popularyzowaniem się dużych dysków i urządzeń takich jak cyfrowe aparaty fotograficzny i kamery "produkują" coraz więcej cennych danych. Norton Save & Restore ma pomóc w ich zachowaniu w przypadku jakiejś awarii.

Aplikację zaprojektowano tak, by była jak najprostsza w obsłudze - przedstawiciele producenta mówią, że z jej zainstalowaniem i skonfigurowaniem poradzą sobie nawet niedoświadczeni użytkownicy. Wśród dostępnych opcji znajdzie się m.in. automatyczne back-upowanie wybranego katalogu lub wybranych rodzajów plików (np. zdjęć). Zachowane kopie plików będzie można zaszyfrować.

Więcej informacji: Symantec.