Symantec zadba o bezpieczeństwo kibiców piłkarskich

Firma zainicjowała właśnie procedurę monitoringu zagrożeń sieciowych, związanych z piłkarskimi mistrzostwami świata. Mundial rozpocznie się w czerwcu br., ale w Internecie już dziś działa strona, na której zamieszczane będą najnowsze doniesienia o aktywności cyber-przestępców mającej związek z mistrzostwami.

PC World testy - pakiety zabezpieczające

Pod adresem 2010netthreat.com uruchomiony został serwis informacyjny, w którym będzie można znaleźć dane dotyczące aktywności złośliwego oprogramowania i spamu, wykorzystujących zainteresowanie internautów piłkarskimi mistrzostwami świata.

Zobacz również:

  • Mundial w 4K - gdzie oglądać? - Mistrzostwa Świata w Katarze
  • Mundial 2022 - 1/8 finału - kiedy i gdzie oglądać transmisje? - Mistrzostwa Świata w Katarze

Na stronie znaleźć można również komentarze i opinie ekspertów Symanteka - już teraz uważają oni, że mundial w RPA będzie w ścisłej czołówce tegorocznych wydarzeń najczęściej wykorzystywanych przez cyber-przestępców w ich działalności.

"W przeszłości byliśmy świadkami zwiększonej aktywności internetowych przestępców przy każdym większym wydarzeniu sportowym. Podczas olimpiady w Pekinie liczba ataków 'phishingowych' wzrosła aż o 66 proc. Mundial, który przyciągnie uwagę ponad miliarda ludzi na całym świecie, może być świetną przykrywką dla nielegalnej działalności tego typu" - ocenia Paul Wood, analityk Symanteka.

Na stronie 2010netthreat.com będą też dostępne typowe informacje przydatne kibicowi piłkarskiemu - odnośniki do stron z doniesieniami z mistrzostw czy informacjami o biletach.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA rozpoczną się 11 czerwca.