Symantec zagrożony atakiem DoS?

Jak informuje serwis ZDNet UK, pod koniec września komputery zainfekowane najnowszą odmianą robaka MyDoom - MyDoom.X - będą próbowały wykonać atak typu DoS (denial of service) na witrynę internetową firmy Symantec.

Autorzy ostatniej wersji robaka MyDoom (MyDoom.X), planują na 29 września 2004, skoordynowany atak typu DoS (denial of service) na witrynę internetową jednego z największych producentów oprogramowania antywirusowego. Rzeczniczka Symanteca podkreśla, iż wszelkie doniesienia w tej sprawie są na bieżąco analizowane. Do tej pory nie otrzymano jednoznacznych sygnałów, na podstawie których można by ocenić stopień zagrożenia atakiem. Jak mówią specjaliści z firmy Sophos, którzy jako jedni z pierwszych poinformowali o istnieniu MyDoom.X, skala rozprzestrzeniania się 'insekta' nie jest duża.

O atakach MyDooma było już głośno na początku lutego, przy okazji udanego 'natarcia' na witrynę SCO Group (pisaliśmy o tym szerzej w artykule "Mydoom: spektakularny sukces". Ostatnia wersja robaka - MyDoom.X - tak jak w przypadku poprzednich wersji - rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną, jako załącznik do wiadomości. Po zainstalowaniu się w systemie, pobierany jest dodatkowo trojan o nazwie Surila, który pozwala na przejęcie zdalnej kontroli nad zainfekowaną maszyną.