Symulatory farmy, polowania, natury - 6 najlepszych produkcji

Czasami każdy z nas potrzebuje kontaktu z naturą lub zwyczajnie wytchnienia i odpoczynku od codziennego zgiełku miasta. Z pomocą przychodzi nam więc sielankowa wieś. Co jednak, jeśli nie możemy pozwolić sobie na wyjazd? Pozostaje skorzystać z poczciwego peceta oraz kilku wciągających gier komputerowych.

Istnieje wiele produkcji umożliwiających przeciętnemu mieszkańcowi miasta wybrać się na zwiedzanie rozmaitych miejsc - wsi oraz lasów. Bez problemu staniemy się też farmerem czy myśliwym. Oto lista 6 najlepszych gier, które pomogą nam porzucić szarość miasta na rzecz przyrody i zieleni.

Symulator Farmy

Symulatory farmy, polowania, natury - 6 najlepszych produkcji

Farming Simulator 2011

Ta niemiecka produkcja doczekała się już całkiem pokaźnej serii, a wszystko rozpoczęło się w 2008 roku. Na polski rynek gra ta została wprowadzona dzięki firmie Techland. Chociaż produkcja nie stała się hitem od razu, to najnowsze wydanie króluje na listach najlepiej sprzedających się gier w salonach Empik. Czym Symulator Farmy przyciąga graczy? Przede wszystkim wieloma licencjami na pojazdy rolnicze - wszystkie maszyny są realistycznym odwzorowaniem rzeczywistych. Kolejną niewątpliwą atrakcją jest tryb kariery, dzięki któremu możemy również zająć się bardziej złożonym zarządzaniem naszym dobytkiem. Z roku na rok poprawiała się oprawa wizualna i, chociaż nie jest ona najwyższych lotów, budzi całkiem miłe uczucia (gra korzysta z systemu PhysX). Jeśli jesteśmy zainteresowani tytułem prezentującym typowo europejski system prowadzenia gospodarstwa rolnego to jest to strzał w dziesiątkę.

Zobacz również:

  • Farm Simulator, czyli polska odpowiedź na popularne Farming Simulator
  • Facebook - jak usunąć konto?

Pobierz Farming Simulator 2011 Demo!

John Deere: American Farmer

Symulatory farmy, polowania, natury - 6 najlepszych produkcji

John Deere

Tym razem przenosimy się na Zachód. John Deere: American Farmer to seria gier, która oferuje nam możliwość wcielenia się w typowego amerykańskiego farmera. Podobnie jak w przypadku poprzednika, również i tu mamy do czynienia z całą serią tytułów, jednak dopiero zaczynają one docierać do Polski. Gra w pełni wykorzystuje licencje firmy John Deere, renomowane producenta sprzętu rolniczego takiego jak traktory, kombajny, siewniki, opryskiwacze i wiele innych. Na plus warto zaliczyć możliwość rekrutowania i dobierania personelu pracującego na farmie oraz losowość zjawisk pogodowych (klęsk żywiołowych). Jednak w przeciwieństwie do Symulatora Farmy, w John Deere: American Farmer nie doświadczymy zorganizowanej rozgrywki w trybie kariery. Co najwyżej, od czasu do czasu otrzymamy jakieś proste zadanie.

Farmville

Symulatory farmy, polowania, natury - 6 najlepszych produkcji

Farmville

Farmville to jeden z popularniejszych tytułów dostępnych w serwisie społecznościowym Facebook. Codziennie gra w niego kilkanaście milionów osób. Założenia są proste: sadź rośliny, czekaj aż wyrosną, a następnie przystępuj do zbiorów. Prócz tego możemy zająć się hodowlą różnego rodzaju wirtualnych zwierząt, sadownictwem czy też rozbudową swojej farmy. Kiedy skończy się nam miejsce musimy zaprosić określoną ilość znajomych, by poszerzyć teren naszej farmy. W Farmville ważne funkcje pełnią znajomi, którzy pomagają nam w rozbudowie budynków i mogą przyspieszać tempo hodowli zwierząt czy uprawy roślin. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Banalna grafiki i nieskomplikowany model rozgrywki nie zmienia tego, że produkcja ta jest wciągająca niczym pustynne piaski. Ani się obejrzycie, a będziecie zapraszać wszystkich znajomych z listy, by mieć jeszcze większą farmę i bardziej obfite zbiory. Gdy nasi znajomi nie będą chętni do gry, możemy zdecydować się na skorzystanie z systemu mikropłatności. Warto także wspomnieć, iż Zynga zaprezentowała nawet wersję Farmville przeznaczoną dla urządzeń mobilnych.