Syn założyciela Kaspersky Lab porwany!

Jak wynika z doniesień serwisu BBC News, w Moskwie porwany został syn Jewgienija Kasperskiego, współzałożyciela znanej wszystkim internautom firmy Kaspersky Lab.

Jewgienij Kasperski

Doniesienia na temat tego tragicznego zdarzenia pojawiły się dzisiaj w różnych serwisach, m.in. BBC News. Bazują one na niepotwierdzonych informacjach podawanych przez rosyjskie gazety. Wedle nich, 20-letni syn Jewgienija Kasperskiego, Iwan, został porwany w Moskwie, w drodze do pracy.

Z informacji podanej przez agencję Interfax (pozyskała ją z policyjnych źródeł) wynika, że tajne rosyjskie służby oraz funkcjonariusze organów ścigania szukają mężczyzny od wtorku. Porywacze mają też rzekomo żądać 3 miliony euro okupu.

Rzecznik Kaspersky Lab wydał dzisiaj oświadczenie jednoznacznie stwierdzając, że jego firma nie ma na chwilę obecną nic do przekazania w tej sprawie.

________

Jewgienij Kasperski to dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Kaspersky Lab, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego komputery. Jej główna siedziba znajduje się w Moskwie, natomiast liczba klientów na całym świecie przekracza 300 milionów.

Aktualizacja: 22 kwietnia 2011 12:22

Portal Life News podał, że 20-letni Iwan Kaspersky jest już na wolności - najprawdopodobniej żądany przez porywaczy okup został zapłacony.