SyncToy - Filtrowanie synchronizowanych danych
-
- Robert Szyszka,
- 18.11.2010, godz. 13:23
Jeżeli w trakcie synchronizacji nie chcesz przenosić z jednego folderu do drugiego wszystkich plików, a nie możesz oddzielić ważnych danych od reszty, zastosuj filtrowanie. Zobacz, jak to zrobić w SyncToy. Możesz też skorzystać z filtrów Total Commander.
W SyncToy masz do wyboru trzy opcje synchronizacji. Synchronize powoduje przenoszenie plików w obydwu kierunkach. Zmiany nazwy oraz operacje kasowania odzwierciedlane są w dwóch lokalizacjach.
Echo to aktualizacja danych z lewego katalogu w prawym. Zmiana nazwy oraz kasowanie zostaną powtórzone.
Jeżeli chcesz zaktualizować pliki z lewego katalogu, przenieść modyfikację ich nazw ale usuwać z folderu docelowego danych skasowanych w źródłowym wybierz Contribute.

SyncToy – wybór rodzaju synchronizacji
Po zaznaczeniu Exclude read-only z kopiowania wyłączone zostaną pliki z atrybutem tylko do odczytu, Exclude hidden spowoduje pominięcie plików ukrytych, a Exclude system systemowych.
W polu Files to include zdefiniujesz filtr plików przeznaczonych do skopiowania.
Tak, jak w systemowej wyszukiwarce plików w SyncToy działają tak zwane wildcards czyli znaki zastępujące inne znaki. Na przykład pytajnik (?) to jeden dowolny znak, a gwiazdka (*) dowolny ciąg znaków.

SyncToy – filtrowanie plików
Zaznaczenie opcji Check file contents zwiększy dokładność SyncToy (oprócz nazwy i daty modyfikacji weryfikowana będzie zawartość) ale spowolni jego pracę.
Zamknij okno konfiguracyjne SyncToy przyciskiem Ok. Aby włączyć synchronizację użyj przycisku Run.