'Synchroniczne' dyski Freecom

Firma Freecom zaprezentowała nową serię zewnętrznych twardych dysków - FHD-2 PRO. Urządzenia dostępne są w trzech wersjach, o pojemności 20, 40 i 80 GB - ciekawostką jest fakt, iż na ich obudowie umieszczono przycisk, umożliwiający błyskawiczne synchronizowanie plików z danymi zgromadzonymi na dysku komputera, do którego podłączono FHD-2 PRO.

Freecom FHD-2 PRO

Freecom FHD-2 PRO

Nowe dyski komunikują się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0 (są w pełni kompatybilne zarówno z komputerami PC, jak i Mac). Co ważne, złącze USB służy również do zasilania dysku - zbędne jest więc podłączanie dodatkowego zasilacza. Rozmiary urządzenia to 12,7 x 7,9 x 1,5 cm.

Na obudowie dysku umieszczono specjalny przycisk, umożliwiający błyskawiczne synchronizowanie plików - tak, by użytkownik miał pewność, że zawsze ma zapisane "najświeższe" wersje ważnych plików (opcja ta dostępne jest po zainstalowaniu dołączonego do dysku oprogramowania).

Nowe dyski Freecom powinny trafić do sklepów już w styczniu. Ich ceny to: 189 euro za dysk o pojemności 20 GB, 269 euro - za wersję 40GB oraz 429 za 80 GB.

Więcej informacji:

http://www.freecom.com


Zobacz również