Synchronizacja Windows Mobile

Synchronizacja danych gwarantuje, że pliki na każdym urządzeniu, z którego korzystasz będą zawsze takie same. Jeżeli nie chcesz w panice szukać tych najbardziej aktualnych użyj odpowiedniego oprogramowania, które zadba, by wszystkie miały najnowsze wersje.

Na rynku można znaleźć wiele programów, do synchronizacji danych. Część specjalizuje się w pracy z urządzeniami stacjonarnymi, inne lepiej sprawdzają się w połączeniu z mobilnymi, a jeszcze inne dedykowane są jedynie telefonom komórkowym.

Wyszukaliśmy najlepsze narzędzia i pokazujemy, jak je obsługiwać. Dzięki naszym poradom nie będą miały przed tobą tajemnic AllSync, SyncToy czy Windows Mobile Device Center.

W kolejnych częściach pokażemy, jak przeprowadzać synchronizacje pomiędzy większą liczba urządzeń, filtrować pliki do synchronizacji, aktualizować telefony komórkowe i korzystać z usług online

Aby synchronizować telefon bądź palmtopa należy zacząć od konfiguracji połączenia. Musi być ono przeprowadzone za pomocą tradycyjnego kabla. Gdy urządzenia będą nawzajem się widziały możesz dopiero sprecyzować ustawienia. Kolejne połączenia można wykonywać bezprzewodowo za pomocą interfejsu Bluetooth bądź za pomocą podczerwieni.

Synchronizacja Windows Mobile

Opcje centrum synchronizacji

1. Po uruchomieniu Windows Mobile Device Center kliknij Set up device i wskaż elementy, które chcesz synchronizować. Mogą to być między innymi kontakty, wpisy kalendarza, zadania i notatki czy pliki. Jeżeli chcesz zmodyfikować ustawienia zrobisz to w głównym oknie programu.

Aby zainstalować bądź odinstalować program rozwiń sekcję Programs and Services. Synchronizacja multimediów ukryta jest pod poleceniem Pictures, Music and Video.

Jeżeli chcesz sprawdzić dane zapisane w urządzeniu przenośnym skorzystaj z Files Management

Synchronizacja Windows Mobile

Wybór elementów do synchronizacji

2. Kliknij Mobile Device Settings, by zmienić lub sprecyzować ustawienia.

Wybierz Change content sync settings. Zaznacz bądź usuń zaznaczenie z opcji obok elementu, który chcesz dołączyć do synchronizacji.

Kliknij Sync settings. Gdy dla przykładu wybierzesz opcje kalendarza możesz ustawić, jak daleko w przeszłość ma sięgać synchronizacja, parametry zadań pozwalają na wybór wszystkich elementów, tylko tych, które nie zostały ukończone bądź w zdefiniowanym przedziale czasu. Kliknij Save.

3. Aby skonfigurować połączenie bezprzewodowe kliknij Connection settings i zaznacz opcję Allow connections to one of teh following:.

Synchronizacja Windows Mobile

Konfiguracja modułu zadań w WMDC

Z listy poniżej wybierz rodzaj łącza - na przykład Bluetooth.

Pamiętaj, że połączenie to zadziała pod warunkiem, że komputer i urządzenie przenośne są skonfigurowane do korzystania z tego interfejsu.

4. WMDC wykorzystuje sieć WiFi jedynie do aktualizacji poczty, kontaktów i kalendarza z serwerem Exchange.

Parametry tego połączenia zdefiniujesz po kliknięciu Sync wirelessly with Exchange Server.

Uwaga na WMDC i ActiveSync

WDMC, który jest składnikiem Windows Vista i Windows 7 nie rozpoznaje formatu plików kopii zapasowych tworzonych przez ActiveSync w Windows XP. Jeżeli chcesz skorzystać z takiej kopii, musisz ją odzyskać za pomocą AciveSync pod kontrolą starego systemu, a następnie stworzyć nową kopię za pomocą WMDC.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: