Synchronizacja bez problemów

Organizacja SyncML opracowała uniwersalny standard synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi a bezprzewodowymi.

SyncML, inicjatywa sponsorowana przez firmy Ericsson, IBM, Lotus, Matsushita, Motorola, Nokia, Palm, Psion i Starfish Software zaprezentowała specyfikację SyncML wprowadzającą przyszłościowy standard synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami bezprzewodowymi i stacjonarnymi. Organizacja SyncML opracowała i opublikowała protokół uniwersalnej synchronizacji danych zarówno w urządzeniach lokalnych jak i bezprzewodowych. Jak zapewniają twórcy standardu, użytkownicy będą mogli synchronizować dane takie jak internetowe kalendarze/terminarze, internetowe książki teleadresowe i wiele innych. Synchronizację będzie można realizować zarówno lokalnie jak i zdalnie przy użyciu różnych systemów podczerwieni, standardu Bluetooth, HTTP i WAP, niezależnie od platformy lub producenta urządzenia.

Oprócz specyfikacji inicjatywa SyncML udostępniła także wzorcowy zestaw narzędziowy SyncML, dzięki któremu różne firmy będą mogły w krótkim czasie wprowadzić na rynek produkty zgodne ze standardem SyncML. Pierwszym na świecie urządzeniem zgodnym z SyncML jest Nokia 9210 Communicator.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Twórcy SyncML, wspieranego obecnie przez 500 firm IT, spodziewają się, więcej produktów i usług zgodnych z tym standardem, pojawi się na rynku w pierwszym kwartale roku 2001.

Więcej informacji: www.syncml.org