Synchronizacja online

Synchronizacja danych gwarantuje, że pliki na każdym urządzeniu, z którego korzystasz będą zawsze takie same. Jeżeli nie chcesz w panice szukać tych najbardziej aktualnych użyj odpowiedniego oprogramowania, które zadba, by wszystkie miały najnowsze wersje.

Aby ważne pliki były zawsze aktualną można je synchronizować pomiędzy wszystkimi komputerami, z których korzysta użytkownik. Inna metodą jest zapisanie i otwieranie ich z jednej lokalizacji w Internecie. Pod warunkiem oczywiście, że zawsze można uzyskać szybki dostęp do globalnej sieci.

Znanym serwisem, który świadczy usługi przechowywania i synchronizacji danych jest Dropbox. Za darmo przechowasz w nim do 2 GB danych bez limitu wielkości przesyłanego pliku. Specjalne narzędzie zadba również o to, by dane lokalne były takie same, jak te przechowywane w serwisie. Do przechowywania plików można nawet skorzystać z serwisu... Gmail.

1. Jeżeli nie masz konta w serwisie Dropbox to podczas instalacji programu do synchronizacji zostaniesz poproszony o jego założenie. Będziesz mógł również zdefiniować położenie na dysku folderu z plikami synchronizowanymi przez serwis. Do zarządzania synchronizacją służy ikona w zasobniku systemowym.

2. Z usługi Dropbox korzysta się tak, jak ze zwykłego katalogu na dysku. Jeżeli chcesz umieścić jakiś plik w serwisie skopiuj go po prostu do odpowiedniego folderu. Działający w tle agent przeniesie dane automatycznie.

Aby uniknąć niepotrzebnego przesyłania plików przez wolne łącza internetowe program wyposażony został w funkcję synchronizacji po sieci lokalnej. Jeżeli kilka komputerów w LANie korzysta z tego samego konta Dropbox to dane będą aktualizowane po szybkich łączach lokalnych.

Synchronizacja online

Aby Dropbox w czasie przesyłania plików nie wykorzystał całego pasma, transfer danych można limitować.

Podczas przesyłania danych na Dropbox może dojść do wykorzystania całej przepustowości łącza i na przykład do kłopotów z otwieraniem stron internetowych, dlatego w opcjach aplikacji można zdefiniować limity szybkości transferu. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu w zasobniku i wybierz Preferences.

Przejdź na kartę Bandwidth i umieść zaznaczenia obok opcji Limit download i Limit upload {drop}. W polach obok podaj maksymalną szybkość wysyłania i odbierania, jaką może użyć Dropbox.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: