Synology udostępnia nowe serwery NAS: RackStation RS812+ i RS812RP+

W ofercie firmy Synology zagościły dwa nowe serwery NAS noszące oznaczenia RackStation RS812+ i RS812RP+. Urządzenia przeznaczone są do montażu w szafach typu rack i powinny zainteresować przede wszystkim małe i średnie firmy.


RackStation RS812+ i RS812RP+, czyli najnowsze serwery NAS firmy Synology, to czterodyskowe konstrukcje kierowane do segmentu małych i średnich firm. Urządzenia wyposażone zostały w dwurdzeniowe procesory 2,13 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Oba korzystają z pasywnej technologii chłodzenia CPU i redundantnych wentylatorów systemowych oraz oferują podwójne złącza LAN z funkcją failover. Model RS812RP+ może się dodatkowo pochwalić tym, że zastosowano w nim redundantne zasilacze.

"Konstrukcja Synology RS812+ oraz RS812RP+ dopasowana jest do biznesowych potrzeb, wymagających maksymalnej wydajności i nieprzerwanej pracy, gwarantujących realizację najistotniejszych dla firmy zadań. Zestaw redundantnych rozwiązań oraz dostępne funkcje zapewniają firmom niezakłóconą ciągłość pracy" - powiedział Peter Chen, Product Manager w Synology.

Szybkość transmisji danych i rozszerzalność

Gdy funkcja Link Aggregation jest uruchomiona, urządzenia uzyskują w środowisku RAID 5 następujące prędkości:

- 202.31 MB/s przy odczycie

- 175.11 MB/s przy zapisie

Co ważne, oferowaną przez nie przestrzeń na dane można łatwo powiększyć. Wystarczy skorzystać z modułu rozszerzającego Synology RX410, dzięki któremu można uzyskać macierz dyskową złożoną łącznie z 8 dysków twardych. Ponadto istnieje możliwość rozszerzenia pamięci RAM do 3 GB.

System operacyjny

Nowe serwery współpracują z systemu operacyjnego DiskStation Manager 4.0 (DSM 4.0), który posiada interfejs użytkownika zoptymalizowany pod kątem obsługi wielozadaniowości oraz wykorzystywany jest we wszystkich serwerach Synology DiskStation i RackStation. Urządzenia wspierają ponadto technologię iSCSI i są zgodne z głównymi rozwiązaniami do wirtualizacji, w tym VMware vSphere, Citrix XenServer oraz Microsoft Hyper-V.

Ceny

Rekomendowane ceny urządzeń:

Synology RS812+: 900 Euro netto

Synology RS812RP+: 1300 Euro netto

Moduł rozszerzający Synology RX410: 450 Euro netto

Zainteresowanych uzyskaniem szczegółowych informacji na temat nowych serwerów zapraszamy do odwiedzenia strony ich producenta.