Syntezator mowy IVONA nagrodzony

IVO Software, producent syntezatora mowy IVONA zdobył wyróżnienie na targach nowoczesnych technologii i badań Brussels Innova 2008. Podczas trwania imprezy swoje produkty prezentowało ok. 500 wystawców.

Syntezator zdobył brązowy medal w konkursie innowacji Eureka! "Na targach prezentowaliśmy innowacje, które wkrótce zostaną wprowadzone do IVONY. Cieszymy się, że zostały one tak wysoko ocenione wśród innych wynalazków wprowadzanych w urządzeniach codziennego użytku" - mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software.

Producent oferuje obecnie trzy wersje językowe produktu: angielską, polską i rumuńską. Dzięki kolejnym udoskonaleniom głos syntezatora jest prawie identyczny jak głos ludzki.

Targi nowoczesnych technologii i badań odbyły się w dniach 13-15 listopada br. W Brukseli zaprezentowano blisko 500 wynalazków z 30 krajów. Polski syntezator mowy gościł na imprezie pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenia Pomorskiego w Unii Europejskiej oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.