System Chrome OS wzbogacony został o tryb pisania odręcznego

Chrome OS to oparty o Linuks i interfejs przeglądarki Chrome system operacyjny od Google przygotowany z myślą głównie o laptopach. Możliwe jednak, że w przyszłości baza urządzeń pracujących pod kontrolą tego oprogramowania poszerzy się o dotykowe tablety.

W firmie Google rozwijane są jednocześnie dwa systemy operacyjne. Główna uwaga skupia się na Androidzie, który napędza smartfony i tablety najróżniejszych producentów. Nieco w cieniu zielonego robota pozostaje Chrome OS, który instalowany jest na laptopach zwanych Chromebookami.

Notebooki z oprogramowaniem Google, w przeciwieństwie do nowych Ultrabooków z Windows 8.1 na pokładzie, nie mają dotykowych ekranów. System oparty o Chrome OS nie jest przystosowany do obsługi za pomocą palca i podobnie jak przeglądarka Chrome przygotowany został z myślą o klawiaturze i myszy.

Zobacz również:

  • Google Chrome z ważną aktualizacją! Ułatwia udostępnianie i drukowanie
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [20.09.2021]

Niewykluczone jednak, że w przyszłości pojawi się urządzenie z Chrome OS i ekranem dotykowym. Nadzieję na to daje wprowadzenie w deweloperskiej wersji systemu Google kodu klawiatury ekranowej, która pozwoli użytkownikowi na odręczne wprowadzanie tekstu za pomocą rysika lub palca.

System Chrome OS wzbogacony został o tryb pisania odręcznego

Trzeba jednak pamiętać, że nowy kod w deweloperskiej wersji systemu operacyjnego nie daje pewności, że trafi on do stabilnego wydania. Zrzuty ekranu prezentujące klasyczną klawiaturę ekranową w Chrome OS pojawiły się niedługo po premierze tego systemu i do tej pory żaden tablet pracujący pod kontrolą tego oprogramowania nie zadebiutował.

Sama klawiatura ekranowa zresztą nie wystarczy, żeby przygotować Chrome OS z myślą o pracy na tablecie. Do tego konieczne byłoby jeszcze gruntowne przeprojektowanie interfejsu.

źródło: gigaom.com