System Media 100i w wersji 8

Firma Media 100, zajmująca się tworzeniem autorskich systemów multimedialnych, przedstawiła Media 100i V8, sprzętowo-programowy system skierowany do projektantów interaktywnych audycji i artystów cyfrowych mediów.

Media 100i V8 to kombinacja sprzętu i oprogramownia, która przemienia np. komputer Power Mac G4 w system do produkcji strumieniowych mediów. Media 100i V8 ma pojawić się na rynku latem bieżącego roku, współpracować z Mac OS X i służyć przede wszystkim do produkcji interaktywnej, strumieniowej zawartości multimedialnej na potrzeby witryn WWW. System wyposażony jest w interfejs Aqua, zestaw nowych efektów wizualnych i dźwiękowych oraz umożliwia szkicowanie scen bezpośrednio na ścieżce czasu za pomocą graficznych warstw. Projektanci mogą eksportować potem kompozycje np. do programu Adobe After Effects, zakończyć tam ich edytowanie i powrócić do Mediai przy pomocy technologii InstantMedia.

V8 oferuje także poszerzone opcje edycji dźwięku - mikser obsługuje teraz 24 ścieżki w czasie rzeczywistym, dodano nową ścieżkę 'master' oraz obsługę efektu 'reverb'. System Media 100i V8 współpracuje także z AppleScript, jest w stanie przechwytywać materiały analogowego wideo i DV, a Serial Digital Interface (SDI) rejestruje dane jako matematycznie bezstratne strumienie, co podnosi jakość obrazów i oszczędza miejsce na dysku. Ceny systemu Media 100i V8 są uzależnione od wybranej konfiguracji, a ich zakres wynosi od 14,995 USD za Media 100i/xr, do 2,995 USD za opcję Media 100i/le.

http://www.media100.com


Zobacz również