System MeeGo "sercem" smartfonów marki Jolla. Nowy gracz namiesza na rynku?

Jolla Ltd. to nazwa nowej firmy, która ma zamiar wkroczyć na rynek smartfonów. Będzie ona produkowała urządzenia pracujące pod kontrolą systemu MeeGo.

Grupa byłych pracowników Nokii postanowiła połączyć siły z grupą programistów zajmujących się mobilnym systemem MeeGo i założyć firmę o nazwie Jolla. Jej szefem został Marc Dillon, który pełnił funkcję głównego inżyniera projektu Maemo, zanim ten został połączony z dystrybucją Moblin.

"Nokia stworzyła coś wspaniałego - najlepszy na świecie produkt dla smartfonów. Zasługuje on, aby prace nad nim były kontynuowane co będziemy robić wraz ze wspaniałymi i utalentowanymi ludźmi przyczyniając się do jego sukcesu. Razem z międzynarodowymi inwestorami i partnerami Jolla Ltd. będzie projektować i sprzedawać nowe bazujące na MeeGo smartfony. Zespół Jolla składa się z wielu pełniących kluczowe funkcje w projekcie MeeGo inżynierów oraz dyrektorów i prowadzi agresywną politykę rekrutacyjną utalentowanych inżynierów MeeGo, dzięki którym powstaną następnej generacji smartfony" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez nową firmę.

Warto przypomnieć, że Nokia wydała do tej pory jeden flagowy smartfon oparty o MeeGo - model N9. Przedstawiciele firmy Jolla zapowiedzieli jednak od razu, że nie przewidują wydania jakiejkolwiek aktualizacji dla tego urządzenia.

Czy waszym zdaniem jest na rynku jeszcze miejsce dla nowego gracza oferującego smartfony z MeeGo?