System Rescue CD - z wersji 0.4.3 do 1.0.0

Nareszcie ukazała się wersja 1.0.0 jednego z najpopularniejszych systemów ratunkowych na świecie. Mimo, iż oznaczenie wersji wskazuje na duży przeskok w rozwoju projektu, to zmian jest niewiele więcej niż w poprzednich wydaniach.

System Rescue CD - z wersji 0.4.3 do 1.0.0
System Rescue CD to dystrybucja Linux w postaci Live. Zawiera ona wszystkie narzędzia, które są potrzebne do zarządzania systemami plików i partycjami, w tym partimage, GParted i fstools. Ponadto istnieje możliwość tworzenia kopii zapasowych stanu systemu zainstalowanego na twardym dysku. Oczywiście do dyspozycji jest również kilka najpotrzebniejszych programów użytkowych.

W poprzedniej wersji (0.4.3) znalazło się wsparcie dla sieci. Niestety pojawiły się liczne problemy z rozpoznaniem połączenia w czasie inicjalizacji systemu i dopiero w wersji 1.0.0 zostały one rozwiązane. Wraz z tymi poprawkami dopracowano również wsparcie dla sieci bezprzewodowej. Ponadto zaktualizowano aplikacje testdisk 6.9, gparted 0.3.5 oraz ntfs3g 1.2216 oraz dodano kilka nowych programu, w tym scrounge-ntfs-0.9 (program do przywracania uszkodzonego systemu plików NTFS). Administrator może teraz również skorzystać z alternatywnego jądra dla architektury 64-bit o nazwie altker64. Co więcej, cała dystrybucja została skompilowana dla procesorów klasy i486 (w poprzednich wersjach była to i686).

Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem.