System Trofea w PS3 obowiązkowy od 2009 r.

Od kolejnego roku Trofea będą obowiązkowym systemem we wszystkich grach Sony PlayStation 3.

Według portalu VideoGamer, od kolejnego roku wszystkie nowe gry Sony PlayStation 3 będą zobowiązane posiadać system "Trofea". Opcja zdobywania nagród została dodana do PS3 w odpowiedzi na rosnącą popularność tego systemu w konsoli Xbox 360.

"Powinna być udostępniona wersja gry bez tego systemu, choć z pewnością takie rozwiązanie jest nie lada atrakcyją. Myślę, że wielu graczy, tak jak i mnie, ten system nieraz zachęci do powrotu do tej samej jednej rozgrywki" - wypowiada się użytkownik na jednym z forum gier PS3.

Gracze długo czekali na ostateczną decyzję producenta. Plotki zostały potwierdzone. "Od 9 stycznia wszystkie gry muszą posiadać nowy system" - zapowiedziała firma Sony.

System nagród daje możliwość budowania swojego unikatowego profilu, a tym samych szansę porównywania się z innymi użytkownikami tej samej gry. Dzięki temu można poznać osiągnięcia i umiejętności innych graczy. Jak zapewnia producent, system wprowadzi element konkurencji co uczyni grę jeszcze ciekawszą. W systemie obowiązują cztery typy trofeum: brązowe, srebrne, złote i platynowe. Tylko odpowiednie osiągnięcia i wyniki pozwalają na zdobycie każdego z nich.