System Windows RT ma zostać pozbawiony dostępu do klasycznego pulpitu

Nowa wersja Windows RT może zostać wkrótce pozbawiona dostępu do klasycznego pulpitu. Na urządzeniach z tą wersją systemu operacyjnego Microsoftu będzie dostępny wyłącznie nowy interfejs Modern UI.

System Windows RT to specjalne wydanie oprogramowania Microsoftu przeznaczonego do tabletów, które ma działać na urządzeniach z procesorem ARM. Gigant z Redmond z początku udostępnił użytkownikom takich urządzeń zarówno nowy interfejs Modern UI składający się z kafelków, jak i klasyczny pulpit działający w trybie Legacy. Na tych urządzeniach nie można jednak instalować klasycznego oprogramowania.

Dostęp do pulpitu w tym ograniczonym zakresie został zachowany po to, żeby użytkownicy tych urządzeń mogli korzystać z klasycznego Microsoft Office. Firma Satyi Nadelli nie opracowała bowiem jeszcze dotykowej wersji swojego pakietu biurowego przygotowanej z myślą o Modern UI. Co prawda użytkownicy mogli uruchomić w trybie pulpitu jeszcze kilka aplikacji, takich jak np. Paint, ale obsługa tych programów za pomocą dotyku nie jest wygodna.

Microsoft chce przekonać użytkowników do korzystania wyłącznie z aplikacji Modern UI, dlatego chce pozbawić system Windows RT dostępu do pulpitu. Zmiana ta ma wejść w życie wraz z premierą nowej wersji Windows Threshold. Wraz z nią lub jeszcze przed premierą nowej wersji oprogramowania Microsoftu ma pojawić się dotykowa wersja pakietu Office. Tym samym pulpit w kolejnej wersji Windows RT działającej na tabletach z procesorem ARM przestanie mieć sens.

źródło: myce.com