System do publikowania treści wideo

Cisco wprowadził do swojej oferty nowe rozwiązanie o nazwie Digital Media System, które pozwala firmom tworzyć pliki wideo, a następnie zarządzać nimi oraz publikować je w sieciach IP (w Internecie oraz w wewnętrznych sieciach intranet).

W skład rozwiązania wchodzą następujące urządzenia obsługujące treści wideo: Digital Media Encoder, Digital Media Manager i Video Portal. Urządzenie Digital Media Encoder jest dostępne w dwóch wersjach - 2000 i 1000. Digital Media Encoder 2000 to studyjny koder wideo, który może kodować cyfrowane dane wideo przesyłane przez wiele kanałów. Digital Media Encoder 1000 to podręczne urządzenie, które może kodować cyfrowe dane wideo przesyłane przez jeden kanał.

Digital Media Manager to urządzenie serwerowe przeznaczone dla centrów danych, które zarządza treściami wideo i publikuje je. Z kolei Video Portal to urządzenie webowe, które udostępnia swoje zasoby wideo klientom posługującym się przeglądarkami oraz standardowymi odtwarzaczami obrazów wideo, takimi jak Windows Media Player, RealPlayer i Flash. Cisco zapowiada, że pod koniec roku wprowadzi do urządzenia opcje wspierające formaty QuickTime i MPEG4.

Digital Media System nie oferuje niestety żadnych narzędzi (np. IP Multicast czy QoS) do konfigurowania przełączników i routerów, tak aby obsługiwały w optymalny sposób pakiety wideo.

Rozwiązanie można integrować z innymi produktami Cisco używanymi do dystrybuowania treści, takimi jak ACNS (Application and Content Network System). Digital Media Manager może wtedy synchronizować swoje zasoby z zasobami ACNS pracującymi w zdalnych lokalizacjach.

Rozwiązanie jest już dostępne, a jego ceny zaczynają się od 133 tys. USD.