System iOS 7 trafił na każde 9 z 10 obecnych na rynku urządzeń

Prawie wszyscy użytkownicy mobilnych urządzeń Apple zaktualizowali już swoje telefony i tablety do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Telefony iPhone i tablety iPad w dziewięciu przypadkach na dziesięć mają już wgrany nowy soft, ale nie można jednak tyle dobrego powiedzieć o Google. W przypadku nowego Androida sytuacja jest zgoła odmienna.

Wedle najnowszych danych system iOS 7 od Apple został bardzo dobrze przyjęty. Dane Mixpanel, przytaczane przez serwis TechCrunh, mówią o penetracji rynku przez nową wersję mobilnego OS-u Apple na poziomie 88 procent i zaczyna się on stabilizować po zeszłomiesięcznym wynikiu wynoszącym 86 procent.

Patrząc na takie badania trzeba jednak pamiętać, że nie istnieje w nowoczesnych smartfonach, nie wiążący się z utratą gwarancji, sposób na zrobienie downgrade systemu. Nawet jeśli użytkownicy nie są zachwyceni iOS 7, to po dokonaniu aktualizacji nie mogą już zainstalować starszej wersji oprogramowania producenta.

Zobacz również:

  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
  • iOS 15.0.2 łata niebezpieczne luki - zainstaluj go jak najszybciej!
System iOS 7 trafił na każde 9 z 10 obecnych na rynku urządzeń

Niestety, takimi sukcesami jak Apple nie może pochwalić się Google. W przypadku Androida 4.4 KitKat od jego premierty minęło praktycznie tyle samo czasu, a jak na razie wynik jest… zupełnie odwrotny. Próg ilości instalacji nowej wersji systemu Google nie przekroczył jeszcze magicznej bariery 10% użytkowników z nowym systemem.

Sytuacja oczywiście nie powinna być taka zła, ale prawda jest taka, że Google nie wywiera (realnego) wpływu jeśli chodzi o terminowość aktualizacji na najważniejszych partnerów. Producenci liczą na to, że ktoś inny kupi sprzęt w wyższej cenie tylko po to, żeby dostać dostęp do przedpremierowego albumu

źródło: techcrunch.com