System iOS 8 zainstalowany jest już blisko na połowie kompatybilnych urządzeń

Apple w zeszłą środę udostępniło nową wersję oprogramowania dla swoich urządzeń mobilnych z rodziny iPhone oraz iPad. Użytkownicy tych urządzeń bardzo szybko wykonali uaktualnienie systemu do wersji iOS 8. Nie minął wydzień, a już teraz jest on obecny na blisko połowie kompatybilnych urządzeń.

Wśród liczących się na rynku producentów urządzeń mobilnych Apple jako jedyna firma ma kontrolę zarówno nad warstwą sprzętową, jak i nad oprogramowaniem swoich urządzeń mobilnych. Pozwala to firmie Tima Cooka udostępniać aktualizację do nowej wersji systemu wszystkim użytkownikom jednocześnie. W przypadku systemu Windows Phone i Android po premierze nowej wersji zawsze są mniejsze lub większe opóźnienia.

Kontrola Apple nad sprzętem i oprogramowaniem jednocześnie objawia się tym, że użytkownicy iPhone’ów, iPadów i iPodów touch mogą wykonać aktualizację swojego sprzętu od razu. Statystyki pokazują, że w niecały tydzień od premiery iOS 8 z tej wersji systemu korzysta już blisko połowa wszystkich użytkowników kompatybilnych urządzeń. Należą do nich iPhone 4S i nowszy, iPad 2 i nowszy oraz iPod touch 5g.

Zobacz również:

System iOS 8 zainstalowany jest już blisko na połowie kompatybilnych urządzeń

Pod kontrolą nowego system pracuje dzisiaj 46% wszystkich sprzętów, co przekłada się na około 400 milionów telefonów, tabletów i odtwarzaczy iPod. Wydany w zeszłym roku iOS 7 nadal obecny jest na 49% wszystkich sprzętów kompatybilnych z iOS 8, ale jego udział będzie teraz stopniowo maleć. Sprzęty, których właściciele korzystają z systemu starszego niż iOS 7 to dzisiaj zaledwie 5% wszystkich urządzeń.

Wśród badanych urządzeń uwzględniono te, które łączyły się ze sklepem App Store, a dane dotyczą pierwszych czterech dni od udostępnienia iOS 8 dnia 17 września 2014 roku.

źródło: appleinsider.com