System mobilnych płatności Codipay uruchomiony. Teraz czekamy na Biedronkę

Na polskim rynku zadebiutował nowy system płatności mobilnych - Codipay. Do zawarcia transakcji wystarczy zeskanowanie kodu QR znajdującego się na kupowanym towarze.


Codipay to najnowszy system mobilnych płatności w Polsce. Możemy z niego korzystać za pośrednictwem smartfona pracującego pod kontrolą Androida lub iOS. Nie trzeba go doładowywać, gdyż dzięki MasterCard Mobile środki pobierane są bezpośrednio z konta naszej karty bankowej.

Jak działa?

Obsługa systemu jest naprawdę bardzo prosta. Po zainstalowaniu aplikacji Codipay, utworzeniu konta i powiązaniu go z kontem naszej karty wystarczy bowiem jedynie, że zeskanujemy kod QR kupowanego towaru i zatwierdzimy transakcję kodem PIN. Dodatkowo możliwe jest również dokonywanie płatności.

Co z bezpieczeństwem?

Twórcy systemu przekonują, że jest on bardzo bezpieczny. Dba o to Cardprotec.

Co z pozostałymi mobilnymi platformami?

Wkrótce do aplikacji na Androida i iOS dołączyć mają aplikacje na telefony BlackBerry oraz Windows Mobile. Dodatkowo pojawić ma się możliwość obsługi płatności przy wykorzystaniu technologii NFC.

Biedronka też stawia na mobilne płatności

Jak widać, rynek mobilnych płatności staje się coraz bogatszy. Ogromny wzrost osób korzystających z tego typu rozwiązań zauważymy jednak dopiero, gdy (prawdopodobnie) w II kwartale tego roku wprowadzi je do swojej oferty najpopularniejsza w Polsce sieć sklepów, czyli Biedronka. Sądzę, że spora część jej klientów (to może być nawet kilka milionów) nie może się już tego doczekać.