System ochrony sieci WiFi

Na zbliżających się targach Intertelecom w Łodzi (22-24.03.2006) firma Passus zaprezentuje najnowszą wersję kompleksowego systemu do ochrony sieci bezprzewodowych AirMagnet Enterprise 6.0.

System ten pozwalającego na całodobowe monitorowanie sieci bezprzewodowych. AirMagnet Enterprise kontroluje sieć przedsiębiorstwa za pomocą systemu czujników wykrywając włamania oraz identyfikując punkty dostępu wykorzystywane przez włamywaczy. System zapewnia ochronę przed wszelkimi zagrożeniami oraz umożliwia zdalny monitoring sieci i możliwość usuwania problemów. Nowa wersja została wzbogacona o możliwość współpracy z urządzeniami Cisco. Punkty dostępowe tej marki mogą służyć jako czujniki skanujące sieć w poszczególnych lokalizacjach i wysyłać zebrane informacje do centralnego serwera.

System ochrony sieci WiFi

Analiza ruchu i ewentualnych włamań do sieci WiFi przy użyciu systemu AirMagnet

Przy dużych wdrożeniach nieoceniona może okazać się opcja "zero konfiguracji", która pozwala automatycznie skonfigurować nawet kilkaset czujników bez konieczności ich ręcznego ustawiania. Czujniki po włączeniu do sieci znajdują serwer i same pobierają ustawienia. W przypadku konieczności instalacji czujników poza budynkiem np. przy instalacjach typu hotspot można wykorzystać czujnik o wzmocnionej konstrukcji odporny na działanie wysokich i niskich temperatur, wilgoć czy zapylenie. Czujnik obsługuje standard 802.3af (zasilanie przez Ethernet).