System operacyjny konsoli Sony PS Vita być może trafi do smartfonów

Podczas sesji Q&A starszy wiceprezes Sony, Yoshio Matsumoto, nie wykluczył, że wykorzystywany przez przenośną konsolę PlayStation Vita system operacyjny trafi w przyszłości do smartfonów i tabletów.

Przenośna konsola do gier Sony PlayStation Vita pracuje pod kontrolą specjalnie przygotowanego dla niej systemu Vita OS. Urządzenie zapewnia swojemu właścicielowi nie tylko możliwość zabawy z grami, ale także przeglądania Internetu, słuchania muzyki i kontaktowania się ze znajomymi za pomocą Twittera. Oddaje mu ponadto do dyspozycji m.in. takie elementy jak dotykowy interfejs, moduł 3G, czy dwa aparaty cyfrowe. Jest to więc urządzenie zbliżone możliwościami do smartfona.

Czy jednak wspomniany system mógłby zagościć właśnie na smartfonach i tabletach? Firma Sony wcale tego nie wyklucza. Podczas sesji Q&A (question&answer) starszy wiceprezes Yoshio Matsumoto powiedział bowiem dziennikarzom:

"...jeżeli pytacie mnie, czy stworzyliśmy go [Vita OS - red.] w taki sposób, aby można go było zastosować także w smartfonach i tabletach przy zachowaniu stabilności jaką wymagają urządzenia do grania - odpowiadam, że jest to możliwe. ...to oczywiście nie znaczy, że system już teraz trafi na smartfony i tablety, ale zaprojektowaliśmy go z myślą o jego rozszerzalności".

Obecnie firma Sony korzysta w swoich smartfonach Xperia oraz tabletach Tablet S i P z systemu Google Android.

___________

Jak sądzicie, czy jest miejsce na rynku na kolejny mobilny system operacyjny?