System w przeglądarce


oDesktop

System w przeglądarce

oDesktop to internetowy pulpit do niedawna dostępny tylko w języku... malajskim. Wersja angielska na szczęście została już przygotowana i uruchamia się jako domyślna. oDesktop zawiera typowe narzędzia: menedżera plików, przeglądarkę grafiki, program pocztowy, aplikację odtwarzającą muzykę, czytnik kanałów RSS i kilka gier. oDesktop nie jest darmowy, ale po bezpłatnej rejestracji użytkownik otrzymuje dostęp do 265-dniowej wersji testowej wraz z 1 GB miejsca na pliki. Program pozwala dostosować wygląd pulpitu - można zmienić nie tylko tapetę, ale i motyw okien (do wyboru są trzy). Twórcy projektu zapowiadają kilka ciekawych, nowych funkcji w najbliższej przyszłości, m.in. możliwość wysyłania plików z urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe, wprost do oDesktop. Osoby zainteresowane komercyjną wersją mogą nie tylko wykupić dostęp do konta z 10 GB, 20 GB czy nawet 1 TB miejsca na pliki, ale także nabyć instalacyjną wersję oDesktop dla określonej liczby użytkowników i zainstalować na własnym serwerze.

Informacjehttp://www.odesktop.net

G.ho.st

System w przeglądarce

G.ho.st wymaga, aby wyłączyć blokowanie wyskakujących okien w ustawieniach przeglądarki internetowej. Warto się pogodzić z tą drobną uciążliwością, bo możliwości aplikacji są naprawdę duże. Po bezpłatnej rejestracji użytkownik otrzymuje 3 GB miejsca na pliki oraz dostęp do wszystkich narzędzi. Jeśli chcesz przetestować program bez rejestracji, użyj wersji demo z przykładowym kontem. Interfejs G.ho.st należy do najbardziej dopracowanych pośród wszystkich testowanych projektów. Można zauważyć pewną ślamazarność reakcji okna np. na przesuwanie, również menu startowe otwiera się zbyt długo - miejmy nadzieję, że te usterki zostaną szybko poprawione. G.ho.st udostępnia polski interfejs użytkownika, co więcej, jego uruchomienie jest niezwykle proste, wystarczy przejść do opcji Settings | Desktop preferences w menu startowym. Udostępnione są aplikacje podobne jak w innych wirtualnych pulpitach. Warto zwrócić uwagę na stabilną przeglądarkę, bez trudu pokazującą nawet przepełnione AJAX-em strony WWW. Uwaga: wymaga wtyczki Adobe Flash.

Informacjehttp://g.ho.st

eyeOS 1.1

System w przeglądarce

Program dostępny jest na zasadach open source. Każdy może zainstalować go na swoim serwerze i udostępniać oferowaną funkcjonalność np. w ramach własnego serwisu społecznościowego. Jeśli nie chcesz lub nie możesz uruchomić eyeOS na własnym serwerze, skorzystaj z wersji demo, dostępnej pod adresemhttp://www.eyeos.info . Pulpit otwierany jest w ramach zwykłego okna przeglądarki. System oferuje podstawowe funkcje: obsługę okien, uruchamianie programów, jest nawet menedżer procesów, umożliwiający awaryjne zamknięcie aplikacji. Co prawda, eyeOS nie ma tak wielu opcji, jak Desktoptwo, ale podstawowe narzędzia są dostępne: edytor tekstu, kalkulator, kalendarz, menedżer plików. Niektóre aplikacje, np. czytnik kanałów RSS, nie radzą sobie dobrze z polskimi znakami diakrytycznymi. Przed programem jeszcze długa droga, lecz system może być świetną podstawą do zbudowania własnego internetowego pulpitu i chociażby z tego powodu wart jest zainteresowania. Uwaga: jest już dostępne polskie tłumaczenie interfejsu eyeOS.

Informacje http://www.eyeos.com