Systemy operacyjne OS X nie są już tak bezpieczne. Apple to potwierdza!

Systemy OS X nie są już tak bezpieczne jak kiedyś. Firma Apple też jest chyba tego zdania, gdyż wprowadziła zmiany w niektórych zapisach dotyczących ich sprzedaży.

Nie jest obecnie jasne kiedy firma Apple zmieniła swoją strategię marketingową. W każdym razie serwis Computerworld Australia donosi, że zapisy na jednej ze stron oferujących oprogramowanie OS X zostały zmienione. Wcześniej jasno dawały do zrozumienia, że jest ono "odporne na ataki wirusów" i że użytkownik "może chronić swoje dane nie robiąc niczego". Obecnie natomiast głoszą:

- "Jest zbudowany aby być bezpiecznym"

- "Bezpieczeństwo. Wbudowane"

Flashback zadziałał

Do tej pory Apple przekonywało wszystkich, że ich oprogramowanie w odróżnieniu od Windows jest zabezpieczone przed wszelkimi zagrożeniami czyhającymi w Sieci. Z pewnością tak było, lecz tylko do czasu, gdy z Maków korzystało niewielu konsumentów na świecie. Wraz ze wzrostem popularności "jabłkowych" komputerów okazało się bowiem, że wspomniane bezpieczeństwo to mit, co dobitnie potwierdzili twórcy trojana Flashback (zainfekował niedawno 600 tysięcy Maków, w tym sporo w Cupertino).

Zobacz również: