Systemy telewizyjne z procesorami NVIDII

Dzisiaj informowaliśmy Was o chipsetach Intela dla urządzeń elektroniki użytkowej. W artykule wspomnieliśmy o podobnych działaniach innych producentów komponentów komputerowych, m.in. NVIDII, która opracowała algorytmy PureVideo przeznaczone do cyfrowej obróbki obrazu wideo. Teraz drążymy temat i możemy Wam zdradzić garść informacji na temat działań NVIDII w segmencie urządzeń telewizyjnych, które firma zaprezentuje na targach NAB2005.

Karta SDI z procesorem NVIDIA Quadro FX 4000

Karta SDI z procesorem NVIDIA Quadro FX 4000

NVIDIA zastosowała karty graficzne Quadro FX 4000 SDI z technologią PureVideo w rozwiązaniach dla przemysłu telewizyjnego. Pierwsze systemy telewizyjne z NVIDIA Quadro FX4000 SDI PCI-E, służące do przekazu wideo, animacji komputerowej i tekstu w czasie rzeczywistym (np. wiadomości i prognozy pogody) partnerzy NVIDIA zaprezentują na targach NAB2005 (National Association of Broadcasters).

Technologia PureVideo obsługiwana jest przez całą gamę produktów opartych na chipsetach graficznych firmy NVIDIA, od Quadro FX 540 aż po zaawansowane technologicznie karty do obróbki sygnału wideo z Serial Digital Interface. Kartę NVIDIA Quadro FX 4000 SDI dla magistrali PCI-Express można podłączyć bezpośrednio do studyjnych monitorów, przełączników, magnetowidów czy projektorów SDI. Oferuje ona zaawansowane funkcje renderingu w czasie rzeczywistym, konwersji kolorów o wysokiej precyzji czy korekcji gamma, co znacznie redukuje opóźnienia w cyfrowej obróbce obrazu, przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu HD i SD.

Jedną ze wspólnych inicjatyw Autodesk i NVIDII jest obsługa systemu Discreet Lustre. Produkt Autodesk jest szeroko wykorzystywany przez studia filmowe i postprodukcyjne. Karta Quadro FX 4000 SDI przyspiesza proces masteringu wideo za pośrednictwem aplikacji. Obsługiwana jest w systemach Windows i Linux, oraz może być zintegrowana z różnymi platformami przetwarzania przekazu telewizyjnego i wideo. Goście targów NAB2005 zapoznać się będą mogli z całym szeregiem rozwiązań, w których zastosowanie znalazła karta Quadro FX 4000 SDI, między innymi:

-Alphabit

A-utodesk Media and Entertainment Lustre

-Brainstorm eStudio

-Nucoda Film Master from Digital Vision

-Sonic Solutions HD Format Authoring

-Vizrt Viz|Artist

-Weather Central :LIVE


Zobacz również