Szafirowe szkło z iPhone'a 6 w starciu z papierem ściernym na wideo

Wedle licznych plotek i doniesień jedną z najważniejszych nowości sprzętowych w nowym iPhonie 6 ma być szafirowe szkło chroniące ekran. Na portal YouTube trafił film, na którym widać przedni panel pochodzący rzekomo z nowego telefonu Apple, który został potraktowany papierem ściernym.

Nowy iPhone zadebiutuje we wrześniu. Jeśli wierzyć doniesieniom, Apple pracuje nad dwoma urządzeniami mobilnymi, czyli nad smartfonem iPhone 6 oraz nad phabletem iPhone 6 Air. Większe urządzenie ma trafić na rynek nieco później, ale oba sprzęty mają mieć wiele cech wspólnych. Wiele wskazuje na to, że firma z Cupertino zdecyduje się na pokrycie wyświetlaczy w swoim nowym telefonie i pierwszym phablecie szafirowym szkłem. Ma to znacznie poprawić wytrzymałość ekranów w iPhonie 6 i w iPhonie 6 Air na stłuczenie i zarysowania.

Szafirowe szkło z iPhone'a 6 w starciu z papierem ściernym na wideo

W serwisie YouTube pojawił się kolejny film, który prezentuje frontowy panel z iPhone’a 6 w akcji. Użytkownik portalu Marques Brownlee, podpisujący się pseudonimem MKBHD prezentuje na nim fragment obudowy pochodzący, jak przekonuje, z nowego telefonu Apple. Na materiale wideo poddaje szkło chroniące wyświetlacz testowi wytrzymałości poprzez pocieranie ekranu papierem ściernym. Oprócz tego w taki sam sposób testowany jest zeszłoroczny iPhone 5s.

Zobacz również:

  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]

Szkło pochodzące, jak twierdzi autor, z iPhone’a 6 w starciu z papierem ściernym radzi sobie całkiem nieźle. Nie można tego samego powiedzieć o iPhonie 5s, którego ekran wygląda po kontakcie z papierem ściernym gorzej. Warto zwrócić uwagę, że problemu z rysami nie ma obecny w zeszłorocznym telefonie Apple przycisk Home, który jest wykonany właśnie z szkła szafirowego.

źródło: techcrunch.com