Szalenie trudny Wiedźmin 2

CD Projekt RED przygotował niespodziankę dla tzw. "hardkorowych" wielbicieli elektronicznej rozrywki. W grze Wiedźmin 2 znajdziemy poziom trudności, w którym śmierć bohatera wiąże się z koniecznością powtarzania całej gry.

Wiedźmin 2 posiadać będzie cztery poziomy trudności. Na najwyższym z nich - Insane - kara za doprowadzenie do śmierci głównego bohatera będzie bardzo surowa. Gdy Geralt zginie, będziemy musieli powtórzyć całą grę od początku.

Jak tłumaczy pracownik CD Projekt RED (Mateusz Kanik) na łamach Eurogamera, wciąż można zapisywać swoje postępy w dowolnej chwili. Jeśli jednak zdarzy nam się umrzeć podczas zabawy na "szalonym" poziomie trudności, nasze zapisane gry zostaną zablokowane.

Zobacz również:

  • Wiedźmin sezon 3 - wszystko co wiemy o kontynuacji serialu [18.05.2022]
  • Trylogia Wiedźmina do zgarnięcia za 40 zł. Sprawdź, jak to zrobić
  • Recenzja: Wiedźmin 2 sezon - obiektywna recenzja fana uniwersum

Dla tych, którzy twierdzą, że to nic takiego przygotowano jeszcze jedno utrudnienie. Wszyscy przeciwnicy na najwyższym poziomie trudności posiadać będą specjalne umiejętności pozwalające im dogonić i unieszkodliwić Geralta. Jako przykład podano tu nieumarłych, którzy zakopują się pod ziemię i wyskakują z niej przed uciekającym z pola bitwy Białym Wilkiem. CD Projekt RED zdradza, że czerpał tu inspirację z jednej z najtrudniejszych gier wydanych w tym roku - Demon’s Souls. Zapowiedziano jednak, że na osoby, które ukończą Wiedźmina 2 w trybie Insane czekać będzie specjalna nagroda.

Inne ciekawe wieści dotyczą możliwości importowania zapisanych stanów gry. Ci, którzy ukończyli oryginalnego Wiedźmina będą mogli przenieść swoją postać do drugiej części gry. Oczywiście to, co zrobiliśmy w wydanej kilka lat temu produkcji wpłynie na świat i historię opowiedzianą w jej kontynuacji.

Rodzima firma myśli też o tych, którzy nie znają oryginalnego Wiedźmina. Istnieje szansa, że przed przystąpieniem do zabawy będą oni mogli zapoznać się z interaktywną historią, w której podejmą te same decyzje, które podejmowały osoby przechodzące pierwsze wirtualne przygody Geralta.