Szansa dla wynalazców

Polkomtel, operator sieci Plus GSM, wspólnie z IBM Polska i Ministerstwem Gospodarki ogłasza konkurs "Wizjonerzy poszukiwani". Jego adresatami są przede wszystkim studenci kierunków politechnicznych oraz specjaliści z branży teleinformatycznej. Na uczestników konkursu czekają wysokie nagrody pieniężne oraz notebooki IBM ThinkPad.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w konkursie do 15 grudnia br. powinni wypełnić i wysłać zgłoszenia konkursowe, zawierające wstępny zarys pomysłów na nowatorskie zastosowania technologii GSM. Do następnego etapu przejdą ci, których projekty wydadzą się najbardziej interesujące jurorom z Polkomtela i IBM Polska.

Autorzy najlepszych rozwiązań do marca przyszłego roku będą mogli rozwinąć swoje pomysły, korzystając przy tym ze wsparcia merytorycznego i technologicznego ze strony organizatorów konkursu. "IBM Polska aktywnie angażuje się w edukację informatyczną. Na całym świecie firma wspiera studentów, użytkowników nowych technologii, organizacje branżowe i instytucje edukacyjne. Koncepcja konkursu jest więc spójna z polityką firmy IBM, która zawsze stawiała na wspieranie innowacyjności" – mówi Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny IBM Polska.

Worek z nagrodami

Na uczestników konkursu czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 tys. zł oraz notebooki IBM ThinkPad, organizery elektroniczne i telefony komórkowe. Zwycięzca otrzyma 50 tys. zł oraz notebook IBM Think Pad i telefon wraz z rocznym abonamentem.

Niezbędne dokumenty aplikacyjne można pobrać ze strony internetowej http://www.plusgsm.pl/wizjonerzy