Szczęki niedługo będą straszyć na Blu-ray

Steven Spielberg potwierdził, że rozpoczęły się prace nad opracowaniem edycji Blu-ray słynnego arcydzieła Szczęki z 1974 roku.


Szczęki

Szczęki

Nie ma jeszcze ustalonej daty wydania, ale prace idą już pełną parą. Podejrzewa się, że Szczęki na Blu-ray pojawią się gdzieś w 2012 roku, gdyż Universal zajęty jest obecnie opracowywaniem edycji trylogii Parku Jurajskiego na Blu-ray, które mają pojawić się jeszcze do końca tego roku na rynku.

Spielberg nie zamierza poprawiać swoich filmów jak Lucas

Spielberg nie zamierza podążać drogą, którą obrał George Lucas, który wciąż ulepsza swoje filmy w kolejnych wydaniach - twórca w swojej kultowej trylogii Gwiezdne Wojny podkręca efekty specjalne, dodaje komputerowo wykreowane sceny, podmienia twarze aktorów itd. Natomiast Spielberg nie zamierza dodawać żadnych cyfrowych niespodzianek do swoich filmów

- W przyszłości będzie więcej cyfrowych poprawek filmów. Ale ja nie zamierzam cyfrowo ulepszać żadnego z moich filmów - wyznał Spielberg.

Szczęki A.D. 2011 - rekin wciąż będzie straszny...

Możemy więc być spokojni jeżeli chodzi o Szczęki - rekin pozostanie taki sam, jaki był w 1974 i nie zostanie zastąpiony przez jakąś cyfrowo wykreowaną maszkarę.

Szczęki - film, który stworzył Spielberga

Szczęki to film, który dał nieśmiertelną sławę Spielbergowi i wprowadził go na salony Hollywood. W swoim czasie był to najbardziej kasowy film w historii. Do dzisiaj film Spielberga jest niedoścignionym wzorem dla thrillerów i tego, jak należy budować napięcie w filmach. O tym, ze to wcale nie łatwe zrobić tak wciągającą opowieść o rekinie przekonaliśmy się w kilku sequelach, z których każdy miał dwie wspólne rzeczy - żadnego z nich nie reżyserował Spielberg i każdy z nich był coraz gorszy od poprzedniego.

Kolejne filmy Spielberga w kolejce na Blu-ray

W następnej kolejności na Blu-ray mają pojawić się inne słynne filmy Spielberga - familijny film E.T. i komedia wojenna 1941.

Źródło: Home Cinema Choice