Szczęściarze otrzymają ciemny motyw wyszukiwarki Google

Użytkownicy Windows 10 i przeglądarki Chrome mogą się cieszyć. Firma Google postanowiła wprowadzić tryb ciemny w swojej wyszukiwarce. Sprawdź, jak teraz wygląda.

Firma Google od dłuższego czasu zamierza wprowadzić ciemny motyw do wyszukiwarki Google. Dzisiaj okazuje się, że wybrani użytkownicy systemu Windows 10 będą mogli przetestować nowy tryb na komputerach stacjonarnych. Jak wygląda nowy motyw?

Google, Chrome, Windows 10

Źródło: Windows Latest

Wygląda na to, że szczęściarzami są osoby posiadające przeglądarkę Chrome 76+ oraz system Windows 10 w wersji 1809 lub nowszej. W takim wypadku po włączeniu wyszukiwarki Google pojawia się powiadomienie w górnym rogu okna przeglądarki.

"Ciemny motyw jest już dostępny. Włącz go, by czuć się bardziej komfortowo czytając podczas przeglądania sieci."

Osoba spełniająca warunki testowania ciemnego trybu ma możliwość personalizacji w preferencjach. Tam pojawia się okno konfiguracji motywu, gdzie dostępne są opcje: Ciemny, Jasny oraz Domyślny. Jak łatwo się domyślić, standardowo ustawiony jest motyw "Domyślny", co powoduje, że wyszukiwarka Google automatycznie dostosowuje się do motywu wybranego w ustawieniach systemu Windows 10.

Google, Chrome, Windows 10

Źródło: Windows Latest

Ponadto firma Google testuje nowe ulepszenia przeglądarki Chrome. W planach jest tryb ciemny dla funkcji wyszukiwania kart. Po aktualizacji kolory zaznaczenia lub po najechaniu kursorem mają pasować kolorystyką do motywu systemu.

Zobacz również: Microsoft rozdaje punkty lojalnościowe podczas korzystania z Edge