Szef Amazonu chce wysłać Donalda Trumpa w kosmos

Donald Trump przedstawił ostatnio po raz kolejny kilka kontrowersyjnych pomysłów. Szef firmy Amazon Jeff Bezos w odpowiedzi zaproponował by zafundować amerykańskiemu kandydatowi na prezydenta wycieczkę poza Ziemię.

Jednym z kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych jest przedsiębiorca Donald Trump, który słynie z wygłaszania kontrowersyjnych tez. W poniedziałek zaproponował, by zamknąć amerykańskie granice przed Muzułmanami.

To nie koniec teorii wygłoszonych przez Donalda Trumpa w Południowj Karolinie. Twierdzi bowiem, że znalazł rozwiązanie problemu rekrutowania młodych Amerykanów przez Państwo Islamskie z wykorzystaniem internetu. Uważa on, że aby bronić się przed wpływami ISIS powinno się... zablokować internet.

Donald Trump nie podał szczegółów co rozumie przez "zamknięcie internetu". Uważa jednak, że powinno się porozmawiać z Billem Gatesem i innymi ludźmi na ten temat. Bill Gates co prawda nie odniósł się do tego pomysłu, ale na słowa Trumpa zareagował Jeff Bezos, czyli założyciel sklepu Amazon.

Bezos został w poniedziałek zaatakowany przez Trumpa bezpośrednio na Twitterze. Kandydat na prezydenta USA zarzuca szefowi Amazonu to, że wykorzystuje on swoje udziały w Washington Post do tego, by Amazon nie musiał płacić należnych państwu podatków.

Bezos jest właścicielem nie tylko Amazonu, ale także firmy Blue Origin planującej organizować turystyczne loty w kosmos już w 2017 roku. Nie tylko zaproponował on Donaldowi Trampowi miejsce w swojej rakiecie, ale swojego tweeta oznaczył hashtagiem #sendDonaldtospace, czyli "wyślij Donalda w kosmos".

źródło: mashable.com