Szef Asusa prezentuje tablet Transformer Prime z układem Tegra 3

Prezes firmy Asus zaprezentował tablet Transformer Prime. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o platformę Nvidia Tegra 3.

Prezentacji nowego tabletu Transformer Prime dokonał podczas wywiadu na konferencji AsiaD sam prezesa Asusa, Jonney Shih.

Urządzenie jako pierwsze na świecie zbudowane zostało w oparciu o najnowszą mobilną platformę Nvidii - Tegra 3. To jednak nie jedyna interesująca rzecz jaką ma do zaoferowania. Może się bowiem także pochwalić hybrydową konstrukcją, która pozwala w razie potrzeby szybko podłączyć fizyczną klawiaturę przemieniając tablet w laptopa.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]

Transformer Prime, jako tablet, dysponuje obudową o grubości 8,3 milimetra. Oferuje 10,1-calowy wyświetlacz dotykowy, slot kart pamięci SD oraz moduły WiFi i Bluetooth. Pozwala też na przesłanie sygnału do telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI i pracuje pod kontrolą systemu Android. Niestety Jonney Shih nie ujawnił, czy jest nim najnowszy Android Ice Cream Sandwich.

Tegra 3 - słów kilka

Nvidia Tegra 3 to układ typu SoC (system-on-a-chip). "Napędzany" jest czterema rdzeniami ARM Cortex A9 wspomaganymi przez piąty rdzeń Cortex A9 (jego nazwa to "Companion"), który przeznaczony jest do wykonywania takich zadań jak np. podtrzymywanie trybu gotowości, czy odtwarzanie muzyki. Oferuje też zintegrowany układ graficzny dysponujący 12 rdzeniami, który potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Asus Transformer Prime trafi do sprzedaży 9 listopada.