Szef Huawei nie widzi szansy dla systemu Tizen rozwijanego przez Samsunga

Samsung nie zrezygnował jeszcze z dalszych prac nad systemem Tizen, ale jeden z rywali koreańskiej firmy na rynku mobilnym już teraz twierdzi, że ten nowy system operacyjny nie ma racji bytu. Niezbyt pozytywną opinię na temat oprogramowania od Samsunga wyraził Richard Yu, czyli szef chińskiej firmy Huawei w wywiadzie udzielonym na łamach The Wall Street Journal.

Tizen to mobilny system operacyjny rozwijany przez firmę Samsung, który w założeniu miał być alternatywą dla dominujących dziś rozwiązań obecnych na rynkum czyli Androida od Google, iOS od Apple oraz stopniowo zdobywającego udziały Windows Phone od Microsoftu. Niestety, jak na razie jego twórcy nie pochwalili się żadnym urządzeniem działającym pod jego kontrolą, które zdobyłoby uznanie konsumentów.

System Tizen jest ciągle w fazie rozwoju, ale Samsung jeszcze nie porzucił tego projektu całkowicie. Jak jednak twierdzi Richard Yu, szef firmy Huawei, prace jego koreańskiego konkurenta są skazane na porażkę. Chińska firma nawet badała w przeszłości, czy stworzenie urządzenia działającego pod kontrolą Tizena byłoby opłacalne. Richard Yu nie pozostawia jednak złudzeń: to system bez szans na sukces.

Zobacz również:

Szef Huawei nie widzi szansy dla systemu Tizen rozwijanego przez Samsunga

Huawei skupia się na produkcji smartfonów i tabletów z systemem Android od Google i nie jest też zainteresowany platformą Windows Phone. W przeszłości powstały urządzenia Huawei pracujące pod kontrolą systemu Microsoftu, ale nie przyniosły one zysków firmie. Z tego powodu chiński producent nie planuje kolejnych urządzeń pracujących pod kontrolą oprogramowania giganta z Redmond.

źródło: engadget.com