Szef McDonald's w Wielkiej Brytanii: "Winę za otyłość dzieci ponoszą gry"

Prezes sieci McDonald's na Wyspach Brytyjskich w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że jego firma nie ponosi pełnej odpowiedzialności za otyłość dzieci. Według niego do wymienionego problemu przyczyniają się głównie... Gry komputerowe.

Szef McDonald's w Wielkiej Brytanii: "Winę za otyłość dzieci ponoszą gry"

Steve Easterbrook

Steve Eastbrook, w wywiadzie dla The Times, zrzucił dużą część winy za otyłość na branżę wirtualnej rozrywki. Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że autor tych słów jest szefem brytyjskiej sieci McDonald's.

Eastrbrook przyznał, że prowadzona przez niego sieć restauracji dzieli część winy za to, iż coraz więcej dzieci zmaga się z problemem otyłości. Uważa on jednak, że jest to także zasługa rządu i nieodpowiedzialnych rodziców.

W głównej mierze jednak, szef McDonald's obwinił za ten stan rzeczy popularność gier komputerowych. Dlaczego? Ponieważ obniżyły one ilość czasu jaką do tej pory dzieci spędzały na dworze bawiąc się z rówieśnikami. Zamiast tego dzieci "przesiadują w domach i grają przed komputerem lub telewizorem".

Niestety szef McDonald's nie pokusił się o komentarz na temat rozwiązania problemu. Dodał jedynie, że "przydałoby się więcej zieleni w miastach, tak aby dzieci miały gdzie zdrowo spędzać czas".