Szef Rockstar: "Pie****ić to wszystko o graniu casualowym"

Wiceprezes Rockstar, pomimo pełnego szacunku chociażby dla Nintendo Wii, ma niezwykle negatywne zdanie o szumie jaki zrobił się ostatnio wokół gier typu casual.

Dan Houser, wiceprezes Rockstar, dał upust swoim emocjom w opublikowanym w piątek wywiadzie dla New York Magazine. Powiedział on dosłownie "Pie****ić to wszystko o graniu casualowym".

Cała ta frustracja jest, według niego, wynikiem przeceniania owych "łatwych i przyjemnych gierek". Przy okazji wspomniał także o jednej z firm, która wyniosła owe prostsze tytuły na piedestał, Nintendo. "Programiści tworzą na Wii coś zupełnie innego, co jest niezwykle pozytywne. Mam jednak nadzieję, że udowodnią oni, iż jest także wielka rzesza ludzi myślących o grach jako o formie rozrywki konkurującej z filmami".

Dodał także, że Rockstar nie planuje wypuszczać dużej liczby gier. Mają być one jednak zbliżone jakościowo właśnie do filmów. Także tematyka gier wydawanych przez twórców Grand Theft Auto ma być bardziej zbliżona do klimatów ziemskich, a nie fantasy etc.


Zobacz również