Szef Sony woli śmierć niż grę z Xboksa 360 na PS3

Kaz Hirai, szef dywizji gier Sony, stwierdził ostatnio, że wolałby "dostać kulkę w łeb", niż otrzymać prawo do wydania dowolnej gry "tylko dla Xboksa 360" na Playstation 3.

Osoby interesujące się rynkiem gier komputerowych zdają sobie sprawę z ilości tytułów wydawanych na wyłączność dla Xboksa 360. Sztandarowymi produkcjami z ostatniego okresu są chociażby Gears of War, Halo 3 czy Project Gotham Racing. Miliony sprzedanych na całym świecie egzemplarzy jak widać nie robią wrażenia na przedstawicielach Sony. Wręcz przeciwnie.

Kaz Hirai, szef dywizji gier Sony, udzielił ostatnio kontrowersyjnego wywiadu dla szwedzkiego serwisu aftonbladet.se. Rozmowa została przetłumaczona przez blog Kotaku i można znaleźć ją w tym miejscu (w języku angielskim). Najważniejszy fragment zamieszczamy poniżej:

Aftonbladet: Gdyby miał pan wybrać jedną grę, która obecnie jest oznaczona jako "exclusive" na Xboksa 360, a następnie wydać ją na PS3, to który tytuł by pan wskazał?

Hirai: Nie sądzę bym musiał dokonywać takiego wyboru...

Aftonbladet: Musi pan wybrać.

Hirai: Powtarzam, nie sądzę bym musiał wybierać którykolwiek z takich tytułów. Mamy wystarczająco atrakcyjną listę gier.

Aftonbladet: Załóżmy w takim razie, że ktoś przystawia pistolet do pana głowy i każe wybrać jedną grę. Którą pan wybierze?

Hirai: OK... wtedy musiałby mnie zastrzelić, bo naprawdę uważam, że nic nam nie potrzeba.

A jakie jest wasze zdanie? Czy naprawdę nie ma żadnych gier z Xboksa 360, które fajnie byłoby zobaczyć na PS3?