Szef Xbox Game Studios: "koronawirus może opóźnić prace nad naszymi tytułami"

Według najnowszego oświadczenia Matta Booty, pandemia komplikuje prace nad produkcją gier na Xboxa.

W najnowszym oświadczeniu na portalu Gamespot, szef Xbox Game Studios odniósł się do problemów spowodowanych pandemią koronawirusa. Chodzi konkretnie o zmianę trybu pracy na zdalne wykonywanie obowiązków i związane z tym komplikacje podczas tworzenia gier.

Matt Booty stwierdził, że Xbox Geme Studios zależy na dostarczaniu najwyższej jakości gier, jednak głównym priorytetem firmy, jest obecnie bezpieczeństwo i zdrowie jej pracowników. Szef studia zaznacza, że w związku z obecną sytuacją na świecie, należy pamiętać, że zdalne wykonywanie obowiązków wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami. Wszystkie wewnętrzne studia, należące do Xboxa oraz zewnętrzni deweloperzy stawiają teraz czoła wyjątkowym wyzwaniom, w zależności od lokalizacji. Matt Booty dodał również, iż firma zachęca liderów poszczególnych zespołów do indywidualnego podejmowania decyzji dotyczących ich produkcji, w zależności od sytuacji.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 jest przepiękna. Zobacz nowy gameplay
  • Microsoft i Bethesda zapowiadają konferencję. Nowości w Xbox Game Pass?
  • Minecraft, a w nim koncert... Viki Gabor!

Wydaje się, że pomimo braku informacji o konkretnych opóźnieniach, oświadczenie sugeruje, że należy takowe brać pod uwagę.

COVID-19 wpłynął już zauważalnie na tegoroczne premiery i proces produkcyjny gier. Jednym z deweloperów, którzy w ostatnim czasie informowali o możliwości zmiany terminów wydawniczych, jest m.in. studio Mojang. Twórcy, odpowiedzialni za produkcje z popularnej serii Minecraft, uprzedzili o prawdopodobieństwie przesunięcia kwietniowej premiery Minecraft Dungeons. Tytuł ma się ukazać na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.

źródło: trueachievements.com