Szef grafików z Crytek porównuje konsole z PC

Michael Khaimzon, szef działu grafiki firmy Crytek, nie jest zadeklarowanym fanem konsol. Dużo bardziej woli starego, poczciwego blaszaka. O tym dlaczego tak jest, zdecydował się nam wyjaśnić w jednym ze swoich ostatnich wywiadów.

Zdaniem Michaela Khaimzona PCty będą zawsze dużo lepsze chociażby dlatego, że można ich używać w wielu celach. Konsole, które są stworzone głównie do grania, będą zawsze w pewien sposób ograniczone. Nie da się na nich uruchomić programu graficznego i stworzyć np. postaci do gier.

Khaimzon miał też kilka uwag dotyczących samego grania. Jego zdaniem, na konsolach nie da się bawić w niektóre wartościowe gry (np. Total Annihilation czy World of Warcraft). Już sam ten fakt świadczy o ograniczeniach tych platform.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [22.09.2021]

Jednocześnie grafik z Cryteku bagatelizuje konieczność wydawania tysięcy złotych na ciągłe ulepszanie sprzętu. Twierdzi on, że przecież nikt nie każe nam co chwila kupować nowej maszyny. Wiele gier można uruchomić na starszych sprzętach np. poprzez obniżenie ustawień w jakich działają. Jeżeli jednak ktoś uważa, że jakaś gra warta jest modernizacji sprzętu za np. 2000 złotych to już jego prywatna sprawa.

Chociaż niektóre argumenty Michael Khaimzon wydają się być nieco naciągane, to nie sposób nie zauważyć, że PC jest obecnie najpopularniejszą platformą do gier. Być może przy okazji następnej generacji konsol to się zmieni. Jednak na to przyjdzie nam poczekać jeszcze przynajmniej kilka lat.