Szefowa ds. bezpieczeństwa Mozilli odchodzi

Window Snyder z Fundacji Mozilli poinformowała, że z końcem roku odchodzi z organizacji. Była ona odpowiedzialna za kwestie związane z bezpieczeństwem przeglądarki Firefox oraz innych produktów Fundacji. Nie wiadomo czym teraz zajmie się Synder, jednak nieoficjalnie mówi się o tym, że skupi się ona na tworzeniu własnej firmy.

Na blogu Mozilli poświęconej bezpieczeństwu Snyder napisała, że jest jej przykro z powodu odejścia, jednak już wkrótce zajmie się tym, co zawsze ją pasjonowało. Na dzień dzisiejszy jednak nie chce podać bardziej szczegółowych informacji odnośnie swojego nowego projektu.

Snyder wcześniej pracowała w Microsofcie, w którym była m.in. strategiem ds. bezpieczeństwa oraz zajmowała się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem w dodatku Service Pack 2 dla Windowsa XP.

W tegorocznym wywiadzie udzielonym miesięcznikowi Computerworld stwierdziła ona, że niemożliwym jest stworzenie idealnie bezpiecznej przeglądarki. Nie to jest głównym celem programistów. Ich zadaniem jest zbudowanie jak najbardziej bezpiecznej przeglądarki, co jest procesem nie mającym końca.

W swoim pożegnalnym wpisie na blogu poinformowała ona również, że sprawy związane z bezpieczeństwem produktów Fundacji zostawia w dobrych rękach.