Szekspir plus MMO, czyli...

...Projekt o nazwie Arden: The World of Shakespeare. Gra ma być klasyczną sieciówką osadzoną w uniwersum bazującym na dziełach Williama Szekspira. Produkcją zajmie się Edward Castronova - profesor telekomunikacji z Indiana University i ekspert w dziedzinie ekonomii wirtualnych światów.

Aktualny budżet gry wynosi 240 tysięcy dolarów. Pieniądze na produkcję przekazała fundacja MacArthur Foundation.

Dzięki Arden: The World of Shakespeare użytkownicy przeniosą się w barwne realia siedemnastowiecznej Europy. Początkowo gra będzie oferowała przede wszystkim możliwości edukacyjne. Z czasem zostanie wzbogacona o elementy charakterystyczne dla większości współczesnych MMO (skomplikowane questy, gildie).

Ze skromnych informacji, jakie pojawiły się na temat gry wynika, że jej fabuła toczyć się będzie wokół wątku głównego "Ryszarda III" Szekspira. Za tło wydarzeń posłuży Wojna Dwóch Róż. Oczywiście nie zabraknie politycznych intryg i dawno skrywanych tajemnic...

Sam Castronova stwierdził, że potraktuje Arden jako pewien rodzaj eksperymentu socjologicznego. Z uwagą będzie przypatrywał się zachowaniom ludzi w określonych przez grę realiach. Z niecierpliwością czekamy na efekty.