Szerokie spojrzenie

PanaVue to program graficzny przeznaczony do właściwie jednego - sklejania zdjęć lub grafiki w celu utworzenia tzw. panoram.

PanaVue to program graficzny przeznaczony do właściwie jednego - sklejania zdjęć lub grafiki w celu utworzenia tzw. panoram.

Obsługa programu jest bardzo prosta - także dzięki przejrzystym opisom każdej opcji programu (informacje o danym poleceniu czy polu wyboru pojawiają się w dolnej części każdego okna opcji). Po wybraniu rodzaju połączenia (połączenie zdjęcia w szeregu, w kolumnie, panorama 360 stopni, łączenie części obrazu na planie prostokąta) należy wskazać pliki ze zdjęciami lub grafiką, które mają być połączone. Następny etap - wybór rodzaju obiektywu - wymaga już pewnej wiedzy o fotografii. Można jednak uzyskać całkiem dobre efekty metodą prób i błędów, nawet pozostając przy domyślnych ustawieniach. Należy także ustalić rodzaj połączenia i wielkość obszaru, który łączony jest na dwóch sąsiednich zdjęciach (tzn. przedstawia to samo). Opcje programu umożliwiają bardzo dokładne sprecyzowanie połączenia, które chcemy mieć Đ jednak nawet przy pominięciu wszystkich zaawansowanych ustawień można uzyskać zupełnie zadowalający wynik. Chociaż program jest prosty w obsłudze, zdarzają się małe usterki w interfejsie użytkownika. Tego typu aplikacja aż się prosi o kreatora prowadzącego przez kolejne czynności przygotowywania łączenia zdjęć.

Szerokie spojrzenie
PanaVue umożliwia w ograniczonym stopniu także fotoretusz obrazków przed połączeniem - można wyostrzyć lub zamazać szczegóły. To trochę mało - jeśli korzystamy z "surowych", nieobrobionych zdjęć, to raczej potrzebne będzie użycie innego programu graficznego do wstępnej obróbki zdjęć. Tworzenie panoramy trwa dość długo - kilka minut przy sklejaniu 4-5 zdjęć. Efekt wymaga ręcznego naniesienia poprawek, aby można było wydrukować czy opublikować go w Sieci.

Program graficzny

PanaVue Image Assembler 2.02b#####

PanaVue, www.panavue.com

Cena: 64 USD