Szerokim frontem

Profesor Henry Słownictwo to uzupełniająca część piątej wersji kursu opracowanej przez Edgard Multimedia. Na rynku są już poziomy 1 i 2 oraz 3 i 4.

Obecna odsłona Słownictwa to już nie ewolucja, a rewolucja - producent znacznie rozszerzył zasoby słownikowe, oferując na poszczególnych poziomach 10 i 11 tys. jednostek leksykalnych - opracowanych na bazie badań częstościowych. To znacząco więcej niż do tej pory i chyba najistotniejszy krok Edgarda w ostatnim czasie. Słownictwo wtapia się teraz w nową strategię firmy, polegającą na udostępnieniu klientom całej serii w pełni udźwiękowionych materiałów językowych. Obok klasycznego Profesora w ofercie są też tzw. Audio Kursy, czyli tematycznie zorganizowane materiały gromadzące podstawowe słownictwo, zwroty i frazy.

Poszczególne poziomy przeznaczone są odpowiednio dla osób początkujących i średnio zaawansowanych oraz średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Chętnych czeka jednak prawdziwa "ostra jazda", bo anglojęzyczni lektorzy nie oszczędzają swoich uczniów, którzy wrzucani są od razu na głęboką wodę i muszą szybko nauczyć się pływać (to wada lub zaleta, zależnie od punktu widzenia). Wymowa jest normalna, typowa dla kulturalnego angielskiego, a zatem niejednokrotnie się zdarza, że nie patrząc na tekst trudno jest się zorientować, jakie zdanie czy fraza, jest w danej chwili wymawiane. Ma to jednak niezaprzeczalną zaletę - dzięki takiemu podejściu solidne przećwiczenie materiału daje mocny grunt tym wszystkim, którzy znajdą się w anglojęzycznym środowisku.

Profesor naucza oczywiście klasycznej, brytyjskiej wersji angielszczyzny, jako że jest ona obowiązującą odmianą języka w polskim szkolnictwie i na egzaminach.

Słownictwo zawiera oparty na tematach system ćwiczeń i inteligentny system powtarzania poznanego materiału, w którym użytkownik może wybierać rozmaite typy ćwiczeń rozwijających różne sprawności językowe, jak rozumienie ze słuchu, wypełnianie luk, tłumaczenie itd. Użytkownik może sam generować ćwiczenia, nagrywać własną wymowę, dodawać nowe słownictwo. Podsumowując, warto się przyłożyć, bo efekty mogą być doskonałe.