Szerokokątna CAMEDIA

Olympus poszerzył swoją ofertę aparatów cyfrowych o nowy model o symbolu CAMEDIA C-5060 WIDE ZOOM. Posiada on szerokokątny obiektyw oraz matrycę o rozdzielczości 5,1 megapiksela.

Szerokokątna CAMEDIA

Aparat został wyposażony łącznie w 14-krotny zoom, na który składają się zoom optyczny x 4 oraz zoom cyfrowy x 3,5. Posiada on bardzo szybki czas startu oraz migawkę, która pozwala mu na wykonanie 3 ujęć w ciągu sekundy. Czułość można regulować w zakresie od 80 do 400 ISO. Doskonałą jakość zdjęć dodatkowo zapewniają specjalne filtry. Maksymalna rozdzielczość zdjęcia możliwa do uzyskania za pomocą nowej CAMEDII wynosi 2592 x 1944 piksele.

Dzięki zastosowaniu w urządzeniu technologii PictBridge podłączamy je bezpośrednio do kompatybilnej drukarki poprzez port USB. Dodatkowo możemy używać zainstalowanego w aparacie wyświetlacza LCD o przekątnej 1,8 cala jako menu drukowania. Standardowo CAMEDIA C-5060 WIDE ZOOM zaopatrzona jest w kartę xD-Picture o pojemności 32 MB. Producenci zapewniają, iż w razie potrzeby można ją zastąpić nośnikiem CompactFlash o większej pojemności.

Aparat trafi do sprzedaży w listopadzie.

Więcej informacji: http://www.olympus.co.uk